Jesteś tu
Home > artykuły > Lechia Gdańsk – Amica Wronki 0:0 (5.03.1995)

Lechia Gdańsk – Amica Wronki 0:0 (5.03.1995)

Maciej Kozak

Ładna, wiosenna pogoda przyciągnęła sporą, jak na tamte czasy, publikę na stadion. Stęsknieni za futbolem (po zimowej przerwie) kibice nie osiągnęli jednak pełni satysfakcji. Remis z ówczesnym wiceliderem miał swoją wagę, jednak sama gra pozostawiała wiele do życzenia.

Już w czwartej minucie zamarły serca gdańskich kibiców. Sędzia Dzik podyktował wydumanego nieco karnego, po faulu Matuka na Sapińskim. Na szczęście Maciej Kozak doskonale wyczuł intencje Wojtasińskiego i skończyło się na strachu. Nieco więcej szans podbramkowych stworzyli faworyzowani goście, jednak ostatecznie nikt nie narzekał. W Lechii debiutował wypożyczony w ostatniej chwili, imponujący głównie bujną fryzurą Roman Frydryszak oraz Ormianin Arsen Chanamirian, a na ławce trener Janusz Kupcewicz. Mimo obiecującego wyniku, po tym spotkaniu Lechia znalazła się w strefie spadkowej II ligi, z której nie zdołała się wykaraskać do końca rozgrywek.

Co było dalej? Niestety Biało-Zieloni nie zdołali utrzymać się w drugoligowym gronie w sezonie 1994/95. Obok Lechii II ligę opuściły jej imienniczka z Dzierżoniowa, sąsiadka z Gdyni oraz Pogoń Oleśnica. Na drugim biegunie znalazła się Amica Wronki, która wraz ze Śląskiem Wrocław awansowała do ekstraklasy.

Wroniecki klub w najwyższej klasie rozgrywek reprezentowało liczne grono zawodników zdobywających szlify w biało-zielonych barwach – między innymi byli to: Jarosław Bieniuk, Grzegorz Motyka, Marek Zieńczuk, Tomasz Dawidowski czy grający w tamtym marcowym spotkaniu, Grzegorz Król.

05.03.1995 – 18. kolejka II Ligi Grupy I sezonu 1994/95
Lechia Gdańsk – Amica Wronki 0:0

Sędzia: A. Dzik (Koszalin)
Żółta kartka: A. Bugaj (Amica)
Publika: 3 tysiące osób.

Lechia: Kozak – Piętka, Matuk, Pawlak, Sobczak, Kalkowski, Kubsik (73`Stachowiak), Chanamirian (61`Król), Zgutczyński, Frydryszak, Głos;

Amica: Pleśnierowicz – Oleszek, Cejrowski, Małachowski, Sobkowiak, Wojtasiński, Szatałow, Cieśla, Rafałowicz, Bugaj (88’ Zgrajewski), Sapiński (46’ Dubiela).

Pozostałe wyniki 18. kolejka II Ligi Grupy I sezonu 1994/95:
Bałtyk Gdynia – Zawisza Bydgoszcz 3:2 (0:1)
Górnik Konin – Pogoń Oleśnica 1:0 (0:0)
Śląsk Wrocław – Stilon Gorzów 3:0 (2:0)
Naprzód Rydułtowy – Odra Wodzisław 3:1 (1:0)
Chrobry Głogów – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Lechia Dzierżoniów – Krisbut Myszków 1:2 (0:2)
Polonia Bytom – Ślęza Wrocław 2:0 (2:0)
Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Podobne artykuły
Top