Jesteś tu
Home > artykuły > Biało-zielone prezenty dla Lechii Gdańsk (2018)

Biało-zielone prezenty dla Lechii Gdańsk (2018)

Mikołaj Lechii Gdańsk

Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia pod choinką znajdziemy przyniesione przez Świętego Mikołaja prezenty. Co znajdą pod świątecznym drzewkiem nasi ulubieńcy ze Stadionu w Letnicy?

Już w zeszłym roku zabawiliśmy się w choinkową zgaduj-zgadulę, sprawdźcie czy cokolwiek się sprawdziło, poza tym że prezes dostał pakiet mobilnego internetu. Nikt nam nie wlepił ujemnych punktów, ale słyszymy wciąż, że z płatnościami jest średnio na jeża. Zobacz biało-zielone prezenty 2017 

1. Wspomniany Prezes Adam Mandziara dostanie taczkę, a najlepiej wszystkie taczki w mieście, żeby nikt go nie wywiózł.

2. Nasz trener Piotr Stokowiec zawsze taki elegancki w kraciastych marynarkach, ale przez to wydaje się nieco spięty. Pod świątecznym drzewkiem znajdzie kreszowy dres, to pomoże mu się trochę wyluzować.

Piotr Stokowiec

3. Asystent „Stokiego”, Maciej Kalkowski dostanie brzytwę, bo z brodą zaczyna wyglądać jak Talib lub co najmniej Krasnal Hałabała.

Krasnal-Hałabała

4. Opiekujący się bramkarzami Jarosław Bako dostanie przenośną saunę, bo bez pary żyć nie potrafi.

Para
https://osir.sedziszow.pl

5. Doszły nas słuchy o średnim okrzesaniu „Żuka”, dlatego młody Mateusz Żukowski dostanie karnet do teatru. Na co może się wybrać wskaże mu Łukasz Smolarow, asystent Stokowca, a w cywilu znany intelektualista, publicysta m.in. uratowanego właśnie dwutygodnika.com.

6. Inny młodzian, Tomasz Makowski otrzyma z kolei perukę, najlepiej taką w stylu Ruuda Gullita żeby komentatorzy nie mylili go już nigdy z Danielem Łukasikiem.

Tomasz Makowski

7. Daniel, od kiedy zaczął grać z Makowskim specjalnie zaczął nakładać inny kolor butów niż Tomek, ale nie przeszkadza to komentatorom nazywać go „Damianem”. Dlatego, żeby raz na zawsze wbili sobie do tępych łbów jak ma na imię Daniel Łukasik, ten dostanie DANIELA, takie zwierzę. Mamy nadzieję, że Łukasik nie będzie go wyprowadzał na spacery do tyłu.

Daniel
wikimedia.org/

8. Towarzysz Daniela z Brzeźna, Mateusz Lewandowski dostanie automat z zabawkami, by do woli mógł w domu je wyciągać zamiast kopać.

https://samequizy.pl

9. Płytę z największymi przebojami Ireny Santor dostanie bywalec nadmorskich plaż, Sławomir Peszko. Dlaczego właśnie jej? Bo to ona śpiewa o tym, że „już nie ma dzikich plaż na których zbierałeś bursztyny”. Wygląda że ścieżka powrotu dla Sławka została zamknięta. Różnie bywało, niemniej szyk i elegancja obowiązują – dzięki „Peszkin” za wszystko!

10. Zgrabne puzderko, ale nie z krawatem i skarpetami dostanie Egy Maulana Vikri – w środku miała być kartka z datą ekstraklasowego debiutu, ale to już za nim. Wobec tego wewnątrz będzie data pierwszej ligowej bramki zdobytej przez Egy’ego. Najlepiej gdyby był to 3 kwietnia, wtedy odbędą się kolejne Derby Trójmiasta. A wtedy Indonezja oszaleje! Wraz z tamtejszym PayPalem!

11. Sąsiadkom zza miedzy nie życzymy wygranych derbów, umówmy się – piszemy tu o celach realnych. Małomiasteczkowe kompleksy są trudne do wyplenienia, nie pomoże nawet nałogowe fałszowanie historii, ale na początku niech klub Arka Gdynia zacznie zachowywać się na ekstraklasowym poziomie i przestanie być fan-clubem Zagłębia Lubin. Na przeprowadzkę do tego miasta niegdyś Czesław Michniewicz (wówczas trener „Miedziowych”) namawiał Jamiego O’Harę z rezerw Tottenhamu. Mówi do grajka: przyjdź do nas, zobaczysz jest fajnie, 60 tysięcy…
Na co piłkarz zapytał: Stadion ma 60 tysięcy?
Michniewicz: Nie, miasto…

Twitter Arka Gdynia

12. Jakąś płytę z normalną muzyką dostanie znany słowacki meloman Lukas Haraslin, a nie wciąż Scooter i takie tam. Wybiera się do Włoch to może Al Bano i Romina Power na początek? Albo niech Mikołajowi doradzi Błażej Augustyn, w końcu grał tam trochę.

13. Z kolei Błażej Augustyn dostanie wreszcie jakiegoś porządnego, dużego psa, a nie takiego jamnika jak do tej pory. Dzięki za fotkę dla Grzesia Radtke – FotOKO.

14. Portugalski obrońca Joao Nunes dobrą formę w bieżącej rundzie ligowej młócki zawdzięcza m.in. lekkoatletycznym przygotowaniom które podjął na AWF, ale nie tylko. Nunes zaczął również studia na oliwskiej uczelni – czyżby chciał zostać WF-istą i uczyć dzieci skoku przez kozła, którego znajdzie pod choinką?15. Karol Fila dostanie buty firmy Fila. Jeśli będzie je nosił z godnością, kto wie może zostanie ambasadorem marki?

Buty marki Fila

16. Narody dawnej Jugosławii imały się z powodzeniem sportów drużynowych. Z zimowymi było gorzej, ale mając takie paramenty jak Filip Mladenović, aż żal byłoby nie spróbować skoków narciarskich. Dlatego „Mlade” pod choinką znajdzie kostium skoczka narciarskiego, a jeśli był grzeczny może i narty.

Filip Mladenović

17. Numer do prywatnego detektywa pod choinką znajdzie Romario Balde by gdy następnym razem zgubi się w akcji, łatwiej mógł się odnaleźć. Myśleliśmy o Krzysztofie Rutkowskim, ale że poruszamy się na terenie Wolnego Miasta Gdańska, na kłopoty sposób może być tylko jeden.

Bednarski
https://filmypolskie888.files.wordpress.com

18. Flavio Paixao jest już najlepszym strzelcem Lechii  w ekstraklasie  i nie niezaprzeczalnym królem derbów oraz współliderem strzelców sezonu 2018/19 dlatego znajdzie koronę jak na króla przystało. A kolegom z Ekstraklasy gratulujemy fantastycznych grafik, bez bicia przyznajemy, że mecze oglądamy właściwie tylko po to by zabić czas w oczekiwaniu na ich kolejny fantastyczny rysunek.

W WOLNYM MIEŚCIE GDAŃSKU GDZIE KORONA W HERBIE JEST…. 

19. A na koniec jak już jesteśmy przy koronach, nam kibicom gdańskiej Lechii życzymy w 2019 roku grubego balu na Długim Targu. Albo dwóch za te wszystkie lata boiskowej chujni z grzybnią. Widzę dwie możliwe daty – 2 maja (finał Pucharu Polski) oraz 19 maja (zakończenie rozgrywek Ekstraklasy).

WESOŁYCH ŚWIĄT I DO SIEGO ROKU!!!

ps. I jeśli podobał Ci się ten tekst to udostępnij proszę go w swoich mediach społecznościowych 🙂 

Podobne artykuły
Top