Jesteś tu
Home > artykuły > Unia Tczew – Lechia 2:3 (07.08.2004)

Unia Tczew – Lechia 2:3 (07.08.2004)

Unia Tczew - Lechia Gdańsk

Mimo wysokiej temperatury mecz był rozgrywany w żywym tempie i mógł się podobać. Lechia była beniaminkiem III ligi, ale już przed startem rozrywek przed podopiecznymi trenera Marcina Kaczmarka postawiono zadanie awansu do wyższej klasy. W tym celu drużynę znacząco wzmocnioną i to właśnie nowe nabytki zdecydowały o zwycięstwie Biało-Zielonych. Obok Dominika Czajki, który grał już w Lechii na wiosnę w czwartej lidze do siatki Unii trafiali Jakub Biskup (pozyskany z Kaszubii Kościerzyna) i Mariusz Radoń (z Orląt Reda).

Unia walczyła dzielnie, szczególnie piękny był wyrównujący gol Jakuba Resmerowskiego, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Gdańska.

Rywal: Unia Tczew – Kolejowy Klub Sportowy założony w 1922 roku. Unia jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych klubów w województwie pomorskim. W 2009 roku sekcja piłkarska „Kolejarzy” została połączona z Wisłą Tczew. Powstał w ten sposób klub piłkarski Gryf 2009 Tczew. Smaczku tej historii dodaje fakt, że kibice Unii są zwolennikami gdańskiej Lechii, a Wiślacy znani są z kibicowania gdyńskiej Arce. Po stworzeniu jednego klubu w Tczewie wielu kibiców nie mogło pogodzić się z połączeniem z odwiecznym rywalem.

Unia w tej chwili oficjalnie posiada jedynie sekcję wioślarską.

Szczytowe osiągnięcie piłkarskiej Unii to siódme miejsce w III lidze w sezonie 2003/4, czyli poprzedzającym mecz z Lechią.

07.08.2004r. Sobota, godzina 11 – 1. Kolejka III ligi, grupy 2 sezonu 2004/5.

Unia Tczew – Lechia Gdańsk 2:3 (1:3)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)

Bramki: Resmerowski 23’, Lisiewicz 74’karny – Czajka 7’głową, Biskup 37’, Radoń 42’

Unia: Osiniak – Gębarowski (46’Glienke), Berlik, Benkowski, Stanek (86’Tutkowski), Langowski (46’Grudzień), Lisiewicz, Kwiatkowski, Resmerowski, Szczepiński, Osmólski (76’Cześnik).

Lechia: Biecke – Czajka, Matuk, Gąsiorowski, Radoń (84’Melaniuk), Jasiński, Sekuła, Borkowski, Biskup (89’Żuk), Wasicki (46’Bławat), Rusinek (90’Chmielewski).

Żółte kartki: Szczepiński (Unia), Gąsiorowski, Bławat (Lechia).

Publika: 2,5 tysięcy osób. Nie było do końca jasne w jakim terminie to spotkanie odbędzie się i na jakim obiekcie. Ostatecznie na kameralny tczewski stadion przybyła rekordowa publika (pojemność stadionu to oficjalnie 1292 osoby), której większość kibicowała gościom.

Pozostałe wyniki 1. Kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2004/5:

Odra Chojna – Obra Kościan 0:3 (walkower)

Unia Janikowo – Amica II Wronki 3:1

Kaszubia Kościerzyna – Pogoń II Szczecin 6:3 (3 gole Piotra Wiśniewskiego, który już wkrótce dołączy do Lechii)

Lech II Poznań – Warta Poznań 0:0

Toruński KP – Flota Świnoujście 2:1

Kotwica Kołobrzeg – Tur Turek 1:0

Mieszko Gniezno – Chemik Bydgoszcz 2:0

Co było dalej? Na jesień lechiści radzili sobie ze zmiennym szczęściem, na półmetku zajmując siódme miejsce. Natomiast na wiosnę byli już bezkonkurencyjni, na mecie uzyskując upragniony awans do drugiej ligi.

Top