Jesteś tu
Home > artykuły > Pierwszy mecz w A klasie. Delta Miłoradz – Lechia 1:3 (18.08.2001)

Pierwszy mecz w A klasie. Delta Miłoradz – Lechia 1:3 (18.08.2001)

Delta Miłoradz - Lechia Gdańsk

W sezonie 2001/02 Lechia rozpoczęła swoją drogę od A klasy. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Zielonych była Delta Miłoradz. W miejscowości oddalonej kilka kilometrów od Malborka lechiści, których średnia wieku oscylowała wokół liczby 18, pokonali gospodarzy 3:1.  

Udanie rozpoczęła rozgrywki A-klasy OSP Lechia. W wyjazdowym meczu pokonała Deltę Miłoradz, mając przewagę przez całe spotkanie. Sporym utrudnieniem w grze była fatalna, nierówna murawa, która spowodowała, że zwycięstwo gdańszczan nie było tak okazałe jak tydzień wcześniej w Sobowidzu.

Gdańska drużyna górowała nad przeciwnikami wyszkoleniem technicznym oraz zmysłem taktycznym. Gospodarze natomiast byli lepiej przygotowani siłowo i to w pewnym stopniu niwelowało dysproporcje umiejętności. Już w czwartej minucie Biało-Zieloni mogli objąć prowadzenie, ale nie zdołali wykorzystać rzutu karnego.

W 8 minucie Lechia objęła prowadzenia po składnej akcji zakończonej celnym strzałem przez Grzegorza Grzegorczyka. Po starcie bramki do ataków ruszyli piłkarze Delty. Stać ich było na kilka wypadów, w tym strzelenie bramki dzięki dość przypadkowemu lobowi. Młodzi lechiści odzyskali jednak przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 2:1.

W drugiej połowie pomimo ataków gdańszczan, długo nie oglądaliśmy dalszych trafień. Spora w tym zasługa bramkarza Delty, który był najlepszym piłkarzem na boisku. W 80 minucie nastąpiło przypieczętowanie zwycięstwa po pięknej, koronkowej akcji lewym skrzydłem. Po meczu zawodnicy Lechii podziękowali swoim kibicom za głośny doping przez całe spotkanie, robiąc sobie z nimi wspólne zdjęcie.

DELTA MIŁORADZ – LECHIA GDAŃSK 1:3 (1:2)

0:1 8′ Grzegorczyk
1:1 20′ Osiński
1:2 24′ Wasicki
1:3 80′ Wasicki

W 4 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Waniuga

Delta Miłoradz: Piotr Cieszyński – Michał Śliwowski, Jacek Szinrock, Waldemar Wieczorek, Jarosław Marks, Paweł Marks (46′ Marcin Berkowski, 87’Damian Topór), Jacek Michalak (85′ Krzysztof Kosicki), Dawid Osiński (75’Marcin Ryba), Sylwester Stachecki, Piotr Kociemba [K], Andrzej Kociemba.
Trener: Stanisław Brzeziński.

Lechia: Bąk – Ciucias, Słabkowski, Grzegorczyk – Urbański, Wójcik (46 Woszczyna), Wiszniewski (45 Kowalski), Wasicki (85 Materek), Paulewicz – Waniuga, Stolc. Trener: Tadeusz Małolepszy.

Widzów: 120 (70 z Gdańska, 2 flagi)

Top