Jesteś tu
Home > artykuły > Robert Lewandowski vs. Lechia Gdańsk

Robert Lewandowski vs. Lechia Gdańsk

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przeciwko Lechii Gdańsk zagrał 6 razy w swojej seniorskiej karierze. Dwa spotkania w barwach Znicza Pruszków, pozostałe jako zawodnik Lecha Poznań. 

W sumie Robert Lewandowski w sześciu meczach przeciwko Lechii zdobył dwie bramki. Pierwszy raz pokonał Mateusza Bąka w barwach Lecha Poznań w Gdańsku. Kilka miesięcy później w Poznaniu Pawła Kapsę.

Sezon 2007/08
ZNICZ PRUSZKÓW – LECHIA GDAŃSK 1:2
Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. Bez bramki

Znicz był beniaminkiem II ligi i rewelacją sezonu. Można powiedzieć, że w Pruszkowie spotkały się dwie czołowe drużyny. Lechia prowadzona od ponad miesiąca przez Dariusza Kubickiego dość pewnie wygrała ze Zniczem prowadząc już do przerwy 2:0.  Bramki dla naszych barw  zdobyli Piotrowie: Wiśniewski i Kasperkiewicz. W drużynie gospodarzy w linii napadu biegał niejaki Robert Lewandowski. W drugiej połowie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, ale Lechia też miała swoje okazje na podwyższenie wyniku.

 

LECHIA – ZNICZ PRUSZKÓW 1:0
Mecz 32. kolejki. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. Bez bramki

Do końca sezonu pozostały trzy decydujące kolejki. Przed Zniczem, który był wiceliderem, był wyjazd do Gdańska na mecz z liderującą Lechią, do której tracili dwa punkty. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że trener Grembocki był wychowankiem Lechii i sięgał z tym klubem jako zawodnik po Puchar Polski. 18 maja 2008 roku Lechia po kontrowersyjnym rzucie karnym pokonała Znicz 1:0 i zapewniła sobie awans, mimo że wcale nie była lepsza od pruszkowskiej drużyny. To była dopiero pierwsza porażka na wiosnę rewelacyjnej drużyny Znicza. To spotkanie kibice zapamiętali jako pojedynek Lewandowskiego z bramkarzem Lechii, Pawłem Kapsą.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Sezon 2008/09

9.11.2008
LECHIA – LECH POZNAŃ 0:3
Mecz 12. kolejki. 90 minut Roberta Lewandowskiego, bramka i dwie asysty.

15.05.2009
LECH POZNAŃ – LECHIA 1:0
Mecz. 28. kolejki. 90 minut Roberta Lewandowskiego, zdobyta bramka.

Sezon 2009/10

25.10.2009
LECHIA – LECH POZNAŃ 0:0
Mecz 11. kolejki. 90 minut Roberta Lewandowskiego. Bez bramki

W meczu nie padły gole, a kibice gości nie byli zadowoleni: „Grać, trenować i się starać, w Lechu trzeba zapierdalać”.

28.04.2010
LECH POZNAŃ – LECHIA 2:1
Mecz 26. kolejki. 90 minut Roberta Lewandowskiego. Bez bramki

Top