Jesteś tu
Home > artykuły > Śląsk Wrocław – Lechia/Olimpia Gdańsk 1:1 (03.04.1996)

Śląsk Wrocław – Lechia/Olimpia Gdańsk 1:1 (03.04.1996)

Śląsk Wrocław – Lechia/Olimpia Gdańsk 1:1 (03.04.1996). To był mecz przełożony z pierwszej kolejki rundy wiosennej sezonu Ekstraklasowego 1995/96. Prasa pisała, że żołnierze i pensjonariusze miejscowego zakładu karnego dobrze przygotowali płytę, ale wydaje się nam, że to była straszna breja.

Obie drużyny kołatały się w końcówce tabeli, ale to gospodarze lepiej zaczęli mecz. Efektem tego była bramka Józefa Kostka. Zaraz potem zdenerwowany trener Hubert Kostka zdjął z boiska nie radzącego sobie na ciężkiej nawierzchni Sebastiana Nowaka. W drugiej połowie to lechiści byli przeważającą stroną, aż wreszcie na pięć minut przed końcem Piotr Mosór wyrównał na 1:1 po dośrodkowaniu Sławomira Suchomskiego z rzutu różnego. Popularny „Ino” (Mosór często używał tego zaimka) jeszcze jesienią grał w Legii Warszawa, nawet w Lidze Mistrzów w końcówce meczu z Blackburn Rovers. Nie miał jednak miejsca w podstawowym składzie drużyny Pawła Janasa i został wypożyczony nad morze. Prezentował się solidnie, ale przed spadkiem Lechii/Olimpii nie uratował.

03.04.1996, Widzów: 5 000, Sędzia: Z.Urbańczyk (Kraków)

Śląsk Wrocław – Lechia/Olimpia Gdańsk 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Józef Kostek 35`, 1:1 Piotr Mosór 85`

Śląsk: Tomasz Bobel – Bogdan Szczęsny, Romuald Kujawa, Marcin Szymański, Dariusz Kasperek, Zdzisław Leszczyński, Lesław Grech, Jarosław Góra (83’ Rafał Pawlak), Zbigniew Ilski, Tomasz Moskal (61’ Tomasz Jaworek), Józef Kostek

Lechia/Olimpia: Piotr Wojdyga – Krzysztof Sadzawicki, Piotr Mosór, Juluisz Kruszankin, Mariusz Pawlak, Rafał Ruta, Piotr Rajkiewicz (64`Grzegorz Król), Marcin Ciliński (52`Tomasz Dawidowski), Sebastian Nowak (35` Igor Kozioł), Emmanuel Tetteh, Sławomir Suchomski.

Top