Jesteś tu
Home > news > Lechia pokonała Motor Lublin 2:1 (10.09.1988)

Lechia pokonała Motor Lublin 2:1 (10.09.1988)

Lechia Gdańsk

10 września 1988 roku (równe 30 lat temu) w ramach rozgrywek II ligi Lechia pokonała Motor Lublin 2:1. Bramki dla biało-zielonych zdobyli: Ireneusz Calski (pierwszy i ostatni gol dla gdańszczan) i Tomasz Unton. Ale to bramkę dla gości zapamiętano na długo.

Skład wówczas był na papierze nie najgorszy – wciąż grali pamiętający ekstraklasę Mirosław Pękala, Cybulski Aleksander, Ryszard Przygodzki, Jarek Nowicki, Maciej Kamiński, Marek Ługowski i Piotr Prabucki, ale niedowład organizacyjny w klubie bił kolejne negatywne poziomy.

Doszło do tego, że w spotkaniu z Motorem JANUSZ STAWARZ bronił w…gołych rękach, bez rękawic. Być może sprawiła to bieda w klubie, a może był to jego wybór (wiadomo, że bramkarze są trochę…inni), ale faktem jest, ze goście zdobyli gola z rzutu karnego, po strzale Janusza Deca, piłka przełamał gołe ręce gdańskiego bramkarza. Może Roman Kudłaty pamięta czemu tak się stało?

Na zdjęciu ekstraklasowej, kilka lat wcześniejszej Lechii Janusz Stawarz stoi, a jakże, bez rękawic, które leżą u jego stóp.

A czy Wy pamiętacie jakieś nietypowe zdarzenia z udziałem bramkarzy w długiej historii stadionu przy Traugutta 29?

Podobne artykuły
Top